WSPÓŁPRACA Z POLITECHNIKĄ OPOLSKĄ

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY POMIĘDZY POLITECHNIKĄ OPOLSKĄ A PUBLICZNĄ SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ IM. M. KONOPNICKIEJ W CHRÓŚCICACH PODPISANE!

W dniu 8 września 2022 r. w gmachu Politechniki Opolskiej została zawarta umowa o współpracy pomiędzy Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii,
a Publiczną Szkołą Podstawową im. M. Konopnickiej w Chróścicach. Umowę ze strony Uczelni podpisał dr hab. Dawid Bączkowicz – Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, natomiast ze strony Szkoły umowę podpisała mgr Dorota Lewandowska – Jaroń – p/o Dyrektora. Przedmiotem umowy jest nawiązanie szeroko rozumianej współpracy w zakresie działalności edukacyjnej, naukowej, promocji kultury fizycznej oraz zdrowia. Ścisła współpraca ma w
szczególności opierać się na współudziale w projektach o charakterze sportowym, edukacyjnym i naukowym, a także na pomocy przy organizacji zawodów sportowych w ramach wojewódzkiego i miejskiego kalendarza Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbywania praktyk pedagogicznych, instruktorskich i trenerskich studentów Politechniki Opolskiej w PSP w Chróścicach oraz promocja kultury fizycznej. Wizyty studentów-sportowców w naszej szkole mają zachęcić młodzież do odkrywania własnej ścieżki edukacyjnej oraz rozwoju psychofizycznego. Koordynacją działań ze strony Politechniki Opolskiej zajmie się dr Dorota Borzucka – Kierownik Katedry Wychowania Fizycznego i Sportu, natomiast PSP w Chróścicach reprezentować będzie mgr Marcin Kondziela – nauczyciel wychowania fizycznego.
Podpisanie porozumienia było okazją do pierwszego spotkania naszych uczniów z tą uczelnią. Ósmoklasiści wzięli udział w ważnym przedsięwzięciu uczelni jaką jest otwarcie nowego kierunku dla studentów- Sport i Bezpieczeństwo. W spotkaniu uczestniczyli żołnierze- komandosi elitarnych służb specjalnych a dla naszych uczniów było to niezwykłe doświadczenie. Być może w przyszłości będą ubiegać się o miejsce na tak prestiżowym kierunku.
Współpraca uczelni wyższych z PSP w Chróścicach stanowi już tradycję naszej szkoły, gdyż wcześniej zawarliśmy porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Opolskim, a koordynatorem ze strony szkoły jest mgr Małgorzata Samson.

Marcin Kondziela