Wycieczka kl. 3

We wtorek 16.05. uczniowie klasy trzeciej pojechali na pielgrzymkę na Górę św. Anny i do Kamienia Śląskiego. Towarzyszył im ks. Proboszcz Zygmunt Jaworek, wychowawczyni – p. Irena Weber, katechetka – s. Kornelia Baron oraz Mamy niektórych uczniów. W Sanktuarium św. Anny na Górze św. Anny dzieci uczestniczyły we Mszy świętej, a także zobaczyły Grotę Lurdzką, pomnik św. Jana Pawła II oraz pomnik Czynu Powstańczego. Był także czas na lody i zakupienie pamiątek. Następnie dzieci pojechały do Kamienia Śląskiego, gdzie zwiedziły zamek Odrowążów – miejsce urodzenia św. Jacka, bł. Czesława i bł. Bronisławy oraz zatrzymały się na krótką modlitwę w Sanktuarium św. Jacka. Wyjazd ten z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy trzeciej.

s. K. Baron