Wycieczka klasy 1a

Dnia 30 września br. klasa 1a była na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym w Staniszczach Małych. Dzieci miały okazję być na zajęciach w Zagrodzie Edukacyjnej. Uczniowie poznali, co to jest wieś i gospodarstwo rolne w innym wymiarze – jako miejsce , atrakcji, rozrywki, odpoczynku , aktywności.     Dzieci  poznały uroki tego nietypowego gospodarstwa, którego głównym zajęciem jest edukacja poprzez działanie i zabawę w różnych formach , treściach i metodach. Miały okazję upiec samodzielnie chleb, zrobić kukiełkę z kukurydzy, wykopać ziemniaki w polu, przejść przez labirynt kukurydzy, wydoić samodzielnie krowę. A to wszystko pod czujnym okiem pań instruktorek. Nie zabrakło również  zabawy –  na trampolinach  i na „gokartach”.

Na koniec mieliśmy okazję zjeść kiełbaski i ziemniaki z ogniska, które samodzielnie wykopaliśmy,  a apetycznie zachęcały swoim zapachem do  konsumpcji.                Wycieczka sprzyjała integracji zespołu klasowego z wychowawcą.

Wychowawca klasy Sabina  Lazik-Wodarz