Wycieczka klasy 3 i 5

Dnia 07.04. br. klasy 3 i 5 uczestniczyły w wycieczce do Opola w ramach projektu edukacji regionalnej: „OPOLE, MOJE MIASTO, MAŁY OPOLANIN”. Temat projektu: Skarby ze starej skrzyni. To już drugi wyjazd w ramach realizowanego projektu. Celem wycieczki było poznanie tradycji, obrzędów kulturowych i zależności wielokulturowych Śląska Opolskiego. Wycieczka odbyła się na terenie Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu – Bierkowicach. Uczniowie poznawali sztukę ludową Opolszczyzny, zabytki tradycyjnego budownictwa drewnianego Śląska Opolskiego, przedmioty codziennego użytku.  W programie wycieczki odbyły się także warsztaty aktywności twórczej: lepienie gliny, lepiono zajączki wielkanocne, warsztaty plastyczne i warsztaty muzyczne. Udaliśmy się także na Wieżę Piastowską, gdzie uczniowie zapoznali się z historią powstania miasta Opola i symboliką tego regionu.

To był niezapomniany wyjazd na łonie przyrody i zwiedzania zabytków, który pozwolił na swobodne łączenie nauki z zabawą.

Wychowawca klasy 3 Sabina Lazik-Wodarz