Wycieczka nr 1 klas 7

8 kwietnia klasy 7 wraz z wychowawcami wzięły udział w pierwszej wycieczce do Opola, w ramach projektu „Mały Opolanin” organizowanego przez MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY 🎭💃🏻🕺🏻🎨🖌 W OPOLU . Tego dnia uczniowie, rozpoczęli dzień od warsztatów ceramicznych 🏺🍶 i kulinarnych 👩🏻‍🍳🍴👨🏻‍🍳! Podczas warsztatów ceramicznych poznali skład gliny, gdzie glinę można zdobyć i jak ją uzyskać. Następnie nastąpiła kreatywna 💡💥💡część a mianowicie lepienie z tego materiału. Kreatywności nie było końca !
Podczas warsztatów kulinarnych uczniowie upiekli przepyszne babeczki🧁🍫🧁🍫🧁🍫 czekoladowe 🤩😋🤩. Uczniowie byli bardzo zaangażowani. Po warsztatach uczniowie udali się na zwiedzanie części miasta Opola. Poznawali jego historie, tradycje i legendy. Udało się zdobyć wieże Piastowską i odwiedzić Kościół Franciszkański. Uczniom bardzo podobała się wycieczka i nie mogą doczekać się kolejnej, która ma odbyć się już w maju 😎🤓😎

Karolina Pyrek