Wyjazd do teatru

16 lutego wyjechaliśmy na przedstawienie do teatru imienia Jana Kochanowskiego w Opolu. Wyjazd był po trzeciej lekcji o 11.00. Pojechaliśmy autobusem. Byliśmy trochę wcześniej, dlatego musieliśmy poczekać parę minut na rozpoczęcie spektaklu. Aktorami na scenie byli uczniowie i przedszkolaki z Kup. Spektakl opowiadał o przygodach Klary i jej zabawkach, które ożyły. Całe przedstawienie było opowiadane przez narratora. Mali aktorzy tylko odgrywali role, ale nic nie mówili. Podczas przedstawienia było dużo muzyki i dużo tańców baletowych. Było to piękne przedstawienie. Nasi koledzy z Kup bardzo się postarali. Dzięki temu wydarzeniu dowiedzieliśmy się, że „Dziadek do orzechów” jest bardzo znanym baletem na świecie.

Amadeusz Kupilas

Wycieczka do teatru

Dnia 16. 02. 2024r. o godzinie 11.00 uczniowie naszej szkoły pojechali do teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu na spektakl pt. „Dziadek do orzechów”, który przygotowały dzieci z Kup. Gdy przyjechaliśmy najpierw musieliśmy iść do szatni oddać swoje kurtki. Po około pół godziny mogliśmy wejść na salę teatralną. Gdy narrator wymieniał głównych bohaterów zdziwiłam się, bo bohaterka nazywała się Klara czyli tak jak ja. Cała historia odbywała się w czasie wigilii. Klara znalazła pod choinką dziadka do orzechów, którego nikt nie chciał, więc dziewczynka postanowiła się nim zająć. Gdy szła spać zabrała go ze sobą do łóżka. W pewnym momencie Klara przebudziła się, zobaczyła pełno myszy, a także ożywionego dziadka do orzechów. Właśnie toczył walkę z królem myszy. Gdy ranił go śmiertelnie w serce, zabrał mu koronę i założył na głowę Klary. Później żyli długo i szczęśliwie. Całe przedstawienie bardzo mi się podobało.

Klara Hejn

Dziadek do orzechów

Dnia 16.020.2024r. po trzeciej lekcji wyruszyliśmy autobusem do teatru w Opolu na spektakl „Dziadek do  orzechów” przygotowany przez dzieci ze szkoły podstawowej w Kup. Gdy dotarliśmy do teatru na sali powitał nas pan, zajęliśmy nasze miejsca. Rozpoczęło się przedstawienie. Główną bohaterką była Klara. Pewnego dnia do ich domu przyszli goście z prezentami. Wśród prezentów był dziadek do orzechów. Klara zabrała go do pokoju. Bawiła się nim, aż zasnęła. Śniło jej się, że dziadek do orzechów ożył i nagle zaatakował go król myszy. Na pomoc dziadkowi ruszyły figurki husarii. Żołnierze wystrzelili z armaty, myszy i ich król zostali pokonani. Klara urosła i wyszła za mąż za dziadka do orzechów. Przedstawienie mi się podobało. Aktorzy dostali wielkie brawa.

Amanda Puscz