Powstańców Śląskich 1

sekretariat@szkolachroscice.pl

Kliknij tutaj

Z przyrodą na ty

23 maja 2024r. odbył się w Ładzy III Mały Terenowy Turniej Przyrodniczy. Ośrodek edukacyjny Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych gościł w swoich murach drużyny z 12 szkół. Każda z nich składała się z trzech osób. Byli to uczniowie klas 1 -3. Naszą szkołę reprezentowały: Amanda Puscz, Klara Hejn i Alicja Kowalska. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą wykraczającą poza podstawowy program nauczania. Tematyka obejmowała
wiadomości dotyczące Stobrawskiego Parku Krajobrazowego:

– podstawowych gatunków roślin zielnych, krzewów i drzew (owoce i liście drzew i krzewów, szyszki),

– podstawowych gatunków zwierząt (np. gatunki leśne, łąkowe, związane z wodą)

– głosy, tropy i zwyczaje zwierząt,

– zabytków charakterystycznych dla Stobrawskiego Parku Krajobrazowego (położenie ich na terenie parku – mapa).
Organizatorzy przygotowali siedem stanowisk z różnymi zadaniami do wykonania. Najtrudniejsze okazało się rozpoznawanie głosów zwierząt i odgadnięcie fragmentu zdjęcia przedstawiającego kowalika i kumaka nizinnego. Pozostałe zadania nie sprawiły większych trudności. Po konkursie dzieci zostały poczęstowane pyszną zupą i ciastem. Najwięcej emocji było w czasie ogłaszania wyników. Nasza drużyna świetnie się spisała i zajęła 4 miejsce. Zabrakło nam pół punktu do miejsca na podium. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Naszym uczennicom gratulujemy i zachęcamy do startu w przyszłym roku już w dużym turnieju.

opiekun drużyny Dorota Trojan