Zapach na całą szkołę …

Boże Narodzenie nieodłącznie kojarzy się z zapachem pierników, doprawianych cynamonem, gałką muszkatołową czy imbirem, a wypiekanie ich to niemal rodzinne święto, na które cieszyły się w szczególności dzieci z klasy 1a. Piernik to nic innego jak ciasto wypiekane z mąki pszennej i żytniej, do której uczniowie klasy 1a dodali rozpuszczony, gorący miód, masło i jajka. Z rozwałkowanego ciasta o głębokim, brązowym kolorze uczniowie wykrawali różnorodne kształty, które kojarzą się ze Świętami: bałwanki, renifery, gwiazdki i Mikołaje. Przysmak ten to obok karpia, pierogów i kapusty z grzybami prawdziwy symbol polskich Świąt Bożego Narodzenia.
Klasa 1 a wraz z wychowawczynią Angeliką Zielińską życzy Wszystkim Wesołych i Smacznych Świąt