Zmiany w naszej szkole

Z końcem marca pełnienie funkcji Dyrektora w Publicznej Szkole Podstawowej w Chróścicach zakończyła Pani Renata Dąbrowska. Słowa podziękowań za czas pracy w Chróścicach, skierował do Pani Dyrektor Wójt Gminy – Piotr Szlapa, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz Samorząd Uczniowski. Wszyscy uczniowie szkoły, pod kierunkiem Pani Doroty Trojan zaśpiewali i zagrali utwór muzyczny „Marysieńka Koncertowa”, uczniowie klasy V pod przewodnictwem Pani Anny Skrzipietz zaśpiewali piosenkę “Nasza Szkoła”, natomiast uczniowie klas młodszych dziękowali Pani Dyrektor recytując wiersze. Na apelu znalazło się także miejsce na akcent Ukraiński, mianowicie Siostra Kamila z dziewczynkami z Ukrainy zaśpiewała piosenkę, a Maryja z klasy III zagrała utwór muzyczny. Natomiast Samorząd Uczniowski przygotował film ze wspomnieniami z pracy w szkole. W roli prezenterów świetnie sprawdzili się Wiktoria Mateja oraz Dawid Golec.

Spotkanie było również okazją do wyróżnienia Soniii Kociok, która po raz drugi uzyskała tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego. Gratulacje dla rodziców, przekazane przez wójta, dyrektora i nauczyciela j. niemieckiego, odebrała mama Sonii, Pani Sylwia Kociok. W dalszej części apelu, nauczyciel języka niemieckiego Irena Weber wyróżniła uczniów: Nikolę Halupczuok, Pauline Sobotę, Julię Smolińską, Izabelę Matros, Maika Nawrata oraz Filipa Nowaka, którzy zajęli najwyższe miejsca na etapie szkolnym w Konkursie Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej. Wyróżniono także: Nikolę Halupczok, Olivię Wilińską oraz Filipa Nowaka, którzy to zajęli trzy pierwsze miejsca w etapie szkolnym Konkursu Wiedzy z Języka Niemieckiego o Puchar Dyrektora V LO w Opolu. Natomiast Pani Lazik-Wodarz wyróżniła „geniuszy matematycznych” z klasy III.

W końcowej części apelu Wójt Gminy powierzył z dniem 1 kwietnia obowiązki na stanowisku Dyrektora szkoły Pani Dorocie Lewandowskiej-Jaroń. Życzymy jej powodzenia i wielu sukcesów na nowym stanowisku.

Notatkę oraz apel przygotowała:
Irena Weber